Творча група

Проблема творчої групи: "Використання інноваційних технологій в навчально-виховному процесі дошкільного закладу"

Склад творчої групи вихователів

Керівник творчої групи: Ружин Н.М. - вихователь

Члени творчої групи: - Данілова Т.А. - вихователь

Романюк Н.О. - вихователь

Ткаченко С.В. - вихователь

«План роботи творчої групи педагогів

дошкільного навчального закладу НВО школи – ліцей №21 з проблеми:

Використання інноваційних педагогічних технологій в освітньому процесі»

Завдання: • упровадження в освітній процес дошкільного закладу педагогічних технологій шляхом змістовного наповнення його іннова­ційними підходами до організації роботи з дошкільниками для поліпшення якості освітніх послуг.

Зміст роботи

Форми роботи

І етап

Підготовчо – організаційний

Мета: налаштування педагогів на плідну групову творчу діяльність, підвищення мотивації до обраної проблеми; визначення шляхів, способів, методів, прийомів впровадження інтерактивних технологій, проектів у навчально-виховному процесі дошкільного закладу.

Алгоритм проведення:

1. Обговорення ідеї та теми проблеми.

2. Обговорення підготовки до процесу впровадження інтерактивних технологій в навчально-виховному процесі ДНЗ.

3. Обміркування шляхів вирішення проблеми.

4. Висловлення міркувань щодо форми представлення результату.

Педагогічний консиліум Засідання дискусійного клубу Обговорення

ІІ етап

Діагностико – організаційний

Мета: провести діагностування розвивального середовища, організації навчально-виховного процесу в дошкільному закладі та анкетування педагогічного колективу.

1.Анкетування педагогічного колективу.

2.Організація консультативних днів на базі методичного кабінету з метою надання практичної допомоги вихователям у роботі над проблемою.

3.Опрацювання нормативно-правових документів та психолого- педагогічних джерел про використання інноваційних технологій в ДНЗ.

4.Вивчення  досвіду РужинН.М. роботи ДНЗ, яка  активно впроваджуює в практику роботи інтерактивні методи та форми роботи в організації навчально-виховного процесу.

5.Розробка рекомендацій, пропозицій щодо впровадження інноваційних технологій, інтерактивних методів та проектів в роботі дошкільного закладу.

6. Створення картотеки з проблеми.

Жовтень Листопад

Анкетування

Консультації

Самостійне опрацювання літератури

ІІІ етап

Реалізація проблеми

Мета: розширити знання педагогів про інноваційні технології; допомогти педагогам зорієнтуватися у виборі інноваційних технологій для застосування їх у навчально-виховному процесі; формувати вміння працювати групами, досягаючи спільного результату; сприяти формуванню методичної культури педагогів.

Алгоритм проведення:

1.Круглий стіл: «Інноваційні педагогічні технології в системі дошкільної освіти»

2.Теоретичний семінар: «Впровадження інноваційних технологій в освітній простір сучасного дошкільного навчального закладу».

3.Семінар – практикум: «Інтерактивні методи та форми роботи в організації навчально-виховного процесу» вихователь Ружин Н.М.

4.Навчальний тренінг:«Використання нетрадиційних технік малювання у формуванні творчої особистості дитини», вихователь  Романюк Н.О.

5. Семінар – практикум: «Школа ейдетики (автори Ігор Матюгін, Євген Антощук);Вихователь Ткаченко С.В.

6 Навчальний тренінг «Методика застосування інтелектуальних карт, розроблених Наталею Гавриш, на різних видах занять» Данілова Т.А.

7.Виставка психолого – педагогічної та методичної літератури з проблеми.

Січень

Лютий Березень

Круглий стіл

Теоретичний семінар

Семінар-практикум Навчальний тренінг

Педагогічна виставка

ІV етап

Підсумок роботи над проблемою

Мета: проаналізувати з педагогами період роботи творчої групи від початку до кінця.

Надати можливість оцінити свою діяльність, проаналізувати успіхи і невдачі.Зробити психологічну характеристику власного особистісного розвитку, усвідомлено відноситись до цього досвіду і самоаналізу. Відібрати для подальшої роботи ті педагогічні методи й прийоми, які дали найкращі результати.

Алгоритм проведення:

1.Підсумково – аналітична бесіда.

2.Самоаналіз роботи над проблемою кожного члена творчої групи.

3.Анкетування педагогів « Оцінка роботи в творчій групі».

4.Підведення підсумків та окреслення результатів роботи творчої групи.

5.Узагальнення досвіду роботи групи за проблемою та розробка методичних рекомендацій.

6. Оформлення звіту про роботу творчої групи.

Квітень Травень

Бесіда